acıbadem bodrum gebelik okuluTüm anne adayları (belki de bazen baba adayları) bilmediklerinden korkarlar. Başlarına ne geleceğini bilemediklerinde, bir ameliyat, bir doğum, bir toplantı, yolculuk…korku duyabilirler.. Ne olacağını bilseler, detaylı anlatılsa korku değil de, heyecan, sevinç, mutluluk hissetmek daha kolay olur..

Hatta bu bebeğimizi ilk elimize aldığımız anki hislerimiz için de geçerli olabilir. Korkuyla karışık endişedir annelerin ilk hissi birçok kez: Ben nasıl bakacağım, nasıl besleyeceğim, altını nasıl değiştireceğim, bu çok minik, kolları bacakları kırılırsa diye endişe duyduğumuz bir gerçek…

Biz de Acıbadem Bodrum Hastanesi’nde gebelik okulu projemizi tam da bu sebepten hayata geçirdik işte… Gebelerimizi eğitmek, hazırlamak, korkularını gidermek, birçoğunun ilk kez çıktığı bu yolda adım adım ilerlerken bildikleri taşlara basmaları için…

İlk kurunun tamamlandığı gebelik okulumuzda, hem anne hem de baba adaylarımızın katıldığı derslerimiz oldukça keyifli bir sohbet ortamında geçti… Önce küçük bir tanışma toplantısının ardından, gebelerimizin ve eşlerinin sorularının eşliğinde “gebelik”ten bahsettik…Gebelik takibinden, bizi bekleyenlerden, yapmamız gereken testlerden ve anne karnında bebeğimizin ne zaman nasıl büyüdüğünden ve herbir gelişim basamağında nasıl göründüğünden bahsettik..

Diyetisyenimiz sevgili Özge Öçal’ın hazırladığı sağlıklı atıştırmalıklar eşliğinde keyifli bir şekilde derslerimizi anlattık, sorularımızı yanıtladık ve sohbet ettik.. Sunumlarımızda, gebelerimize muayene için ayrılan kısa sürede söylemek isteyip de söyleyemediklerimiz de dahil olmak üzere pek çok faydalı konu anlattık, onları hamilelikleriyle ilgili bilmek istedikleri tüm konularda aydınlattık..

En son dersimizi de yaparak ve anne ve baba adaylarımızın sertifikalarını dağıtarak ilk kurunu tamamladığımız okulumuz, altı haftalık dönemler halinde her çarşamba Bodrum’da yaşayan tüm gebelerimize açık olarak devam edecek…. “Gebelik okulu” derslerinde, sadece Kadın Doğum Uzmanları değil, fizyoterapistimiz, diyetisyenimiz, diş hekimimiz, çocuk hekimlerimiz, dermatoloğumuz ve anestezi ve ağrı uzmanlarımız da hastalarımızı bilgilendirmeye devam edecek..

gebelik okulu acıbadem bodrumgebelik okulu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çözümü giriniz *

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.