DOA-BODRUM – DOĞUM ATÖLYESİ BODRUM

DOA-BODRUM

DOA-BODRUM – DOĞUM ATÖLYESİ BODRUM

Yeni bir doğum atölyesi, 30 çiftimizin katılımıyla, kimi zaman kahkahalar kimi zaman gözyaşları eşliğinde, keyifli bir şekilde tamamlandı.

Hamile Yogası Eğitmenimiz ve aynı zamanda kendisi de bir DOULA yani doğum destekçisi olan hocamız Pelin Gezek ile birlikte, Acıbadem Bodrum Hastanesi bünyesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmaya, anne baba adaylarımız yoğun bir ilgi gösterdi. İlk başladığımız dönemlerde 1 saat olarak planladığımız atölye çalışması, her bir seferinde yeni eklemelerle ve katılımlarla biraz daha uzayıp, en nihayetinde bu son çalışmada 5 saatte tamamlandı 🙂

Peki doğum atölyesi nedir? Doğum atölyesinde anne ve baba adaylarımızla doğumu konuşuyoruz, inceliyoruz, irdeliyoruz; en ince ayrıntılarına kadar ne olduğunu anlamaya ve algılamaya çalışıyoruz. Böylelikle ailelerimizin, özellikle anne adaylarımızın içinde yer alabilecek doğumla ilgili korkuları ve endişeleri yok edip, doğumu daha çok meraklı, heyecanlı, keyifli ve huzurlu bir bekleyiş haline getiriyoruz. Temel amacımız, bütün annelerimizin huzurlu, sakin, kolay bir doğum yapmasında onlara yardımcı olabilmek.

Atölyemizin içerisinde teorik dersler olduğu kadar pratik derslere, uygulamalara, anlamamız gereken konuların temsillerine de yer veriyoruz. Hamileliğin her döneminde ve özellikle doğumda yardımcı olacağını düşündüğümüz bazı temel duruş ve yoga hareketlerini ve küçük bir nefes çalışmasını da uygulamalı olarak gerçekleştiriyoruz.

Örneğin bu atölyemizde, annelerimizin okuduğu olumlamalarla hamileliklerini ve doğumlarını olumlu pozitif bir deneyime çevirmeye çalıştık. Bu seferki çalışmamızda bir ilk olarak “Baba bebek bağlanması”nı güçlendirmek adına bir bağlama egzersizi de yaptık.. Babalarımızdan doğmamış çocuklarına hitaben bir mektup okumalarını istedik.. İşte dersin bu kısmı gerçekten gözyaşları içinde tamamlandı.. Bir kere daha yolculuğuna devam etmekte olan bebeğimizin, bize gelişinin ne kadar heyecanlı, ne kadar mutlu bir bekleyiş olduğunu fark ettik.

Kısacası, gebelerimizin huzurlu, kolay, keyifli bir doğum yolculuğu yaşamaları için bir kez daha yanlarında olduk, ellerinden tuttuk.

İnşallah hepsinin gebelikleri, istedikleri, hayal ettikleri şekilde mutlu bir doğumla taçlanır.

Dr Aybala AKIL
Kadın Hastalıkları ve doğum Uzmanı
Acıbadem Bodrum Hastanesi

 

DOA-BODRUM

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588