İleri laparoskopi kursu – İleri bir deneyim

Fransa’nın Strasbourg kentini daha önce hiç görmemiştim..

İleri laparoskopi kursu için gittiğim bu şehirde günlerin bitmediğini, gecenin en erken 9’da başladığını görmek şaşırtıcı oldu. Türkiye’den daha soğuk olduğu kesin, ama kursta öğrendiklerim ve hocalarımızın yakınlığı sayesinde gerçekten hiç üşümediğimi söyleyebilirim..

 

Profesör Arnaud Wattiez, tüm dünyada jinekolojik laparoskopi eğitiminin öncülerinden, kendini öğretmeye adamış, üç ayrı hastanede gece gündüz çalışıp eğitim faaliyetlerini yürüten çok kıymetli bir hoca.. Kendisiyle çalışma fırsatı bulmak büyük onurdu benim için.

Dolu dolu üç gün süren kursta, sabahları teorik derslerde yoğun bir şekilde laparoskopinin temel ilkeleri anlatıldıktan sonra, hocaların ameliyathanede yaptıkları ameliyatları canlı olarak izledik. Teorik eğitimlerin ardından sıra laboratuvar çalışmalarına geldi.

Önce LATTS testi adında bir testle tüm katılımcıların laparoskopik becerilerinin ölçülmesinin ardından, hepimiz hocalar nezaretinde ameliyat yapma şansı bulduk. El becerisinin yanında teorik bilgilerimizi de pekiştirdiğimiz bu kursun meslek hayatıma katkıları çok olumlu oldu.

 

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588