Laparoskopik Sütür Teknikleri Kursu’nu başarıyla tamamladım

19 Mart 2014, Çarşamba günü, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından, benim de bir parçası olduğum Genç Endoskopistler Platformu’nun desteği ile düzenlenen Laparoskopik Sütür Teknikleri Kursu’na katıldım.

Kapalı ameliyat demek olan laparoskopi özel eğitim gerektiren ve cerrahi tekniklerin üst düzeyde geliştirilmesiyle yapılabilen bir ameliyat türüdür. Bu nedenle ben de kişisel beceri ve bilgilerimin daha üst düzey olmasını sağlayabilmek amacıyla sürekli olarak yurt içi ve yurt dışında bu tarz kurslara katılmaktayım.

Laparoskopik tekniklerin kursları genelde laparoskopi eğitim setleri adı verilen, gerçek ameliyat ortamına benzetilmiş ortamlarda, tavuk etini dikmek tarzında olur. Bu katıldığım kursta da meslektaşlarımla birlikte sabah 09:00 – 16:00 arasında tavuk diktik 🙂

Toplam 6 istasyonun olduğu ve her istasyonda 4 kursiyerin bulunduğu kursta, her istasyonun başında çeşitli üniversitelerden gelen kıymetli hocalarımız gözetmen ve eğitmen olarak bulunmaktaydı. Bizim grubun eğitici hocası, Yeditepe Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalından sevgili abim, değerli büyüğüm Doç Dr Gazi Yıldırım’dı.

Wyndham İzmir Hoteli’nde gerçekleştirilen kursta bilgi ve becerilerimi tazelemiş oldum. Kursun ilerleyen saatlerinde düzenlenen Sütür Atma Yarışmasında (hızlı ve doğru biçimde laparoskopik dikiş dikebilme) İstasyon Birincisi olarak, Sayın Fatih Şendağ hocamızın elinden “D&R Hediye Çeki” kazandım, bu da günün en güzel sürprizi oldu!

photo2 photo4 photo5 photo6photo1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588