4. Jinekolojik Endoskopi Kursu gerçekleşti

 

4. Jinekolojik Endoskopi Kursu, 28 – 29 Haziran 2013 tarihleri arasında, İstanbul’da Fulya Acıbadem Hastanesi’nde gerçekleşti.

IMG_0306

Fransa Strassbourg’daki IRCAD / EITS Laparoskopi Eğitim Merkezi’nin başı olan Sayın Prof Dr Arnaud Wattiez’in konuk eğitmen olarak katıldığı kursta, teorik derslerin büyük kısmını anlatan sayın Wattiez, aynı zamanda canlı ameliyatları da gerçekleştirdi.

Ayrıca Lübnan Beyrut Amerikan Üniversitesi’nde Profesör olarak görev yapan Sayın Joseph Nassif ve Ege Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden, Laparoskopi Eğitim Birimi sorumlusu Sayın Prof Dr Fatih Şendağ gibi değerli hocalarımız da, bu kursta konuk eğitmen olarak yer aldı.

Bu kursun teorik oturumlarında, laparoskopik cerrahi için pelvik anatomi, komplikasyonları önleme yolları ve endometriyozis konuları derinlemesine işlendi. Kurs boyunca ameliyathaneden canlı bağlantı kurularak interaktif olarak izlenen canlı ameliyatlarda, derin pelvik endometriyozis vakaları opere edildi. Hocalarımızla soru cevap şeklinde katılım sağladığımız ameliyatlar, son derece eğitici geçti.laparoskopi kursu wattiez

Her gün öğleden sonraları ise, “Hands on training” oturumları vardı. Bu oturumlarda, laboratuvar ortamında kurulmuş eğitim setlerinde, tavuk kanatları üzerinde laparoskopik sütür atma teknikleri eğitimleri verildi.

Son derece verimli ve eğitici geçen bu kursta öğendiğim bütün yeni bilgileri, hastalarımın ameliyatlarında olumlu geri dönüşler olarak kullanacağımı düşünüyorum.

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588