2. Medikal Akademi Güz Okulu Kongresi

2. Medikal Akademi Güz Okulu Kongresi

Hayat Boyu Tıp Eğitimi Derneği’nin, Bodrum Titanik Deluxe Otel’de 16 – 22 Eylül 2018 tarihleri arasında düzenlediği ‘2. Medikal Akademi Güz Okulu Kongresi’nin I. Eğitimine konuşmacı olarak katıldım.

Türkiye’nin her yerinden Aile Hekimi ve Dahiliye Uzmanı Meslektaşlarımın katıldığı kongrede, onlarla Kadın Hastalıkları ve Doğum pratiği ile kesişim noktalarında yer alan keyifli iki konu başlığında sohbet etme imkanı bulduk.

Birinci konu başlığımız “Gebelikte Diyabete Yaklaşım” idi. Bir gebenin gebelik öncesi mi diyabet olduğu yoksa gebelik diyabeti mi olduğunun ayrımını ve gebelikte diyabetin tedavisini bilimsel veriler ışığında gözden geçirdik. Ayrıca, Türkiye’nin olduğu kadar dünyanın da gündeminde yer tutan gebelikte şeker tarama testini, yer yer kahkahalar arasında tartıştık.

İkinci başlığımız ise “Servikal lezyonlar – Smear testi ne kadar önemli?” idi. Sağlık Bakanlığı ulusal tarama programı kapsamında yer alan HPV tarama testi olan co-test’i, KETEM’in tarama yönergesini ve smear testinin ve özellikle de HPV testinin önleyici kadın sağlığı üzerinde ne kadar büyük bir önemi olduğunu konuştuk.

Kendi adıma oldukça verimli ve keyifli bir toplantı olduğunu söyleyebilirim. Katılan hekim arkadaşlarımdan da aldığım geri dönüşler, iyi bir şeyler yaptığım fikriyle oradan ayrılmamı sağladı. Beni konuşmacı olarak davet eden meslektaşım Dr Ayfer Karzan’a nazik daveti için bu vesileyle tekrar teşekkür etmek isterim.

 

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588