Acıbadem Bodrum’da Gebelik Okulumuz Açıldı!

Biz kadınlar (hatta belki de erkekler de) bilmediğimizden korkarız… Başımıza ne geleceğini bilemediğimizde, bir ameliyat, bir doğum, bir toplantı, yolculuk… Ne olacağını bilsek, detaylı anlatılsa korku değil de, heyecan, sevinç, mutluluk hissetmek daha kolay olur..

Hatta bu bebeğimizi ilk elimize aldığımız anki hislerimiz için de geçerli olabilir. Korkuyla karışık endişedir annelerin ilk hissi birçok kez: Ben nasıl bakacağım, nasıl besleyeceğim, altını nasıl değiştireceğim, bu çok minik kolları bacakları kırılırsa diye endişe duyduğumuz bir gerçek…

Biz de gebelik okulu projemizi tam da bu sebepten hayata geçirdik işte… Gebelerimizi eğitmek, hazırlamak, korkularını gidermek, birçoğunun ilk kez çıktığı bu yolda adım adım ilerlerken bildikleri taşlara basmaları için…

IMG_0279

 

 

 

 

 

 

 

Hem anne hem de baba adaylarımızın katıldığı ilk dersimiz oldukça keyifli bir sohbet ortamında geçti… Önce küçük bir tanışma toplantısının ardından, gebelerimizin ve eşlerinin sorularının eşliğinde “gebelik”ten bahsettik…Gebelik takibinden, bizi bekleyenlerden, yapmamız gereken testlerden ve anne karnında bebeğimizin ne zaman nasıl büyüdüğünden ve herbir gelişim basamağında nasıl göründüğünden bahsettik..

IMG_0294

 

 

 

 

 

 

 

Diyetisyenimiz sevgili Özge Öçal’ın hazırladığı sağlıklı atıştırmalıklar eşliğinde keyifli bir şekilde derslerimizi anlattık, sorularımızı yanıtladık ve sohbet ettik.. Sunumlarımızda, gebelerimize muayene için ayrılan kısa sürede söylemek isteyip de söyleyemediklerimiz de dahil olmak üzere pek çok faydalı konu anlattık, onları hamilelikleriyle ilgili bilmek istedikleri tüm konularda aydınlattık.. 

gebelik okulu

 

 

 

 

 

Her Çarşamda yapılacak olan “Gebelik okulu” derslerinde, sadece Kadın Doğum Uzmanları değil, fizyoterapistimiz, diyetisyenimiz, diş hekimimiz, çocuk hekimlerimiz, dermatoloğumuz ve anestezi ve ağrı uzmanlarımız da hastalarımızı bilgilendirmeye devam edecek.. Kursumuz, altı haftalık dönemlerin sonunda sertifika verilmesiyle sona erecek ve yeni bir hamile grubumuza kapılarını açacak..

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588