Genç Endoskopistler Platformu ‘nun 1. Toplantısı yapıldı

Ülkemizde jinekolojik endoskopinin (laparaskopi) yaygınlaşması ve gelişmesi amacıyla yola çıkan Fatih Şendağ hocamızın önderliğinde, jinekolojik endoskopiye ilgi duyan genç kadın doğum uzmanlarını tek bir çatı altında toplamak amacıyla Jinekolojik Endoskopi Derneği (JED) çatısı altında oluşturulan çalışma grubu “Genç Endoskopistler Platformu” (GEP) ilk toplantısını 2 Şubat 2013 tarihinde İstanbul Point Hotel Taksim’de gerçekleştirmiştir.

 

Bir parçası olmaktan onur duyduğum bu platformun ilk toplantısına, Prof. Dr. Fatih Şendağ hocamızın başkanlığında, yurdun değişik illerinden endoskopiye ilgi duyan yaklaşık 40 meslektaşımız katılmıştır. JED’in çatısı altında toplanan Genç Endoskopistler Platformu’na (GEP) başkanlık için meslektaşımız Dr. Ali Akdemir, yardımcı başkan olarak da meslektaşımız Dr. Funda Göde seçilmiştir.

Adsız4Toplantıda, benim de dahil olduğum genç kadın doğum uzmanlarının endoskopi eğitimi ile ilgili beklentileri ve eksiklikleri görüşülmüş olup, eğitim ve sertifikasyon programlarının oluşturulması ve uluslararası platformda ilişkilerin geliştirmesi amaçlı bazı meslektaşlarımız görevlendirilmiştir.

Adsız6

 

 

 

Bunun dışında da, Sn Şendağ hocamız tarafından, Nisan ayı sonunda Antalya’da düzenlenecek olan MESGE (Middle East Society for Gynecological Endoscopy – Orta Doğu Endoskopi Derneği) kongresi için görevlendirmeler yapılmıştır. İlk kez ülkemizde düzenlenecek olan bu önemli uluslararası kongre, 24-28 Nisan tarihleri arasında ülkemizde Antalya ilinde gerçekleştirilecektir.

Adsız5

 

 

 

 

 

 

 

 

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588