Genital Estetik Bodrum'da Keyifle

Son yıllarda tüm dünyada oldukça yaygınlaşan genital estetik ameliyatlar, pek çok durumda sadece estetik amaçlı değil, sağlığınız için de gerekli olabilir. İhtiyaç duyacağınız tüm genital estetik ameliyatlar Bodrum Ortakent’de bulunan kliniğimizde başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Neden Genital Estetik Ameliyata İhtiyaç Duyarız?

Genital estetik uygulamaları için bir veya çoğu zaman birden çok sebep oluşabilir. Ayrıca tıbbi gerekçelerin yanı sıra sosyal nedenler de en önemli başvuru sebebidir. Genital estetik ameliyata ihtiyaç duymamıza neden olan unsurlar nelerdir bir bakalım.

  • Yaş alma
  • Gebelik
  • Doğum
  • Ameliyatlar
  • Anatomik farklılıklar
estetik lazer ameliyatı
0 +
YILLIK TECRÜBE
0 'lerce
MUTLU HASTA
0 'lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Genital Estetik Hakkında Bilinmesi Gereken Her Şey

Kadınlar doğal olarak vücutlarına yaptıracakları her türlü müdahalede ki konu genital estetik olduğunda daha da hassas oluyorlar. Konu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak istiyor ve iletişim kurmada zorluk çekmediği, deneyimli bir hekim ile süreci yürütmek istiyor.

Bu aynı zamanda tıbbi açıdan da çok doğru bir yaklaşım. Hasta doktor işbirliği her türlü süreçte olduğu gibi genital estetik ameliyatlarında da çok önemlidir.

Bu sebeple aklınıza takılabilecek her soruya yanıt bulabileceğiniz bir yazı hazırlamaya çalışıyoruz ve sosyal medya hesaplarında sorularınıza cevap bulabileceğiniz videolar çekiyoruz. Instagram sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Genital Estetik Ameliyatlar Nelerdir?

• Labioplasti İç Dudak Estetiği
        Labia majora
        Labia minora
        Labia yükseltme cerrahisi
• Hudoplasti (Klitoris üstü yükseltme)
• Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
• Perineoplasti (Doğum dikişlerinin onarımı)
• Labia Majoraplasti (Dış dudak estetiği)

Labioplasti İç Dudak Estetiği

Labium minusların (iç dudakların) sarkık, büyük veya asimetrik olması, aşırı kararmış olması gibi estetik açıdan kişiyi rahatsız eden nedenlerle düzeltilmesi ameliyatıdır.

Bazı kadınlar sadece genital organlarının dış görünüşünü beğenmediği, partnerinden utandığı gibi estetik nedenlerle bu ameliyatı olmak ister.

Bazı kadınlarda ise sarkık veya büyük iç dudaklar hastanın konforunu çok etkilemektedir.

Hudoplasti (Klitoris üstü yükseltme)

Klitoris hood’unun işlevi, klitorisi giysi sürtünmeleri gibi sürtünme ve tahrişlerden korumaktır. Bazen bu deri katlantısı yapısal olarak fazla büyüktür. Hudoplasti, klitoral hudoplasti ya da diğer bir deyişle klitoris üstü estetiği, klitorisi örten fazla deri kıvrımının sadeleştirilmesi ve küçültülmesidir.

Sıklıkla bu ameliyat tek başına değil labioplasti ile birlikte yapılır çünkü genellikle klitoris hood’uyla birlikte labium minuslar da fazla kıvrıntılı ve büyüktür.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti)

Vajina daraltma veya vajina gençleştirme olarak da bilinen vajinoplasti, vajinanın yaşlanma ve doğum nedeniyle gevşemiş olan duvarlarını (iç ve dış kaslar ve diğer yapılar) sıkılaştırmak için yapılan bir ameliyattır.

Vajina Daraltma Nasıl Yapılır

Vajinoplastinin amacı vajinanın kas sıkılığını, gücünü ve kontrolünü arttırmaktır. Özellikle de vajinanın çapını daraltarak cinsel işlevi iyileştirmek amaçlanır.

Vajinanın tüm duvarlarının daraltılması ile yapılan vajinoplasti, vajinadan ilişki esnasında ya da sonrasında veya spor esnasında gaz kaçırılması şeklindeki flatulans şikayetini tedavi eder ve belki daha da önemlisi ilişki sırasında yaşanan sürtünmeyi artırarak hem erkek hem de kadınlar için cinsel doyumu artırır.

Perineoplasti (Doğum dikişlerinin onarımı)

Perineoplasti, anüs ve vajina arasında kalan perine adlı alanın sıkılaştırılması ve düzeltilmesi ameliyatıdır. Doğum dikişlerinin onarımı şeklinde de anılır. Amacı vajina ve pelvik taban kaslarını desteklemeye yardımcı olmaktır.

Doğum (özellikle zor doğumlar) ve doğum sonrası yırtık / dikişler, fazla miktarda kilo kaybı, travma ve diğer faktörler bu bölgeye zarar verebilir ve vajinal açıklığın etrafındaki derinin gevşemesine ve aşırı gerilmesine neden olabilir.

Perinenin zayıflamasının veya hasarının en sık sebebi vajinal doğumlar, özellikle de birden fazla doğum yapılması, doğumda kesik ya da yırtık ve dikiş atılmış olmasıdır.

Perineoplasti, perineyi güçlendirir ve sıkılaştırır, vajinal açıklığı daraltır ve vajina etrafındaki gevşek, yaralı veya hasarlı cildi onarır; böylelikle cinsel işlevleri eski haline getirebilir ve genital organların görünümünü.

Labia Majoraplasti (Dış dudak estetiği)

Labia majoraplasti, yani dış dudak estetiği, kadın genitalyasının dış dudaklar kısmının yeniden şekillendirilmesi için yapılan estetik ameliyattır. Dış dudakların en sık deformasyon nedeni doğum, yaşlanma ve fazla kilo verme sonucu ciltte oluşan sarkma ve kırışıklıklardır.

Bazen de yapısal olarak labium majuslar (dış dudaklar) kişinin hoşuna gitmeyecek şekilde sarkık, şiş veya asimetrik olabilir.

Labia majoradaki fazla deri katlantıları mayo, tayt ve spor kıyafetleri gibi giysiler giyildiğinde dışardan belli olabilir. Bu durum bazen de estetik sorunların yanısıra aşırı terleme veya sürtünme nedeniyle yaşam kalitesini bozabilir.

Hem estetik kaygılar hem de fizyoljik sebeplerle kadınlar dış dudak estetiği ameliyatı olmak için karar verebilirler.

Genital Estetik ve Genital Kozmetik Farkı Nedir?

Genital estetik ameliyatlardan yukarıda bahsettik. Bu ameliyatlar teknik olarak girişimsel tıbbi müdahalellerdir. Ancak Genital Kozmetik işlemler ise ameliyat değildir.

Daha çok yaşam standartını yükselten, tıbbi olarak zorunluluğu olmayan işlemlere verdiğimiz isimdir.
Yağ hücresi enjeksiyonları, dolgu işlemler, renk değişikliği için yapılan beyazlatma yöntemleri yada kırışıklık giderici işlemler gibi yöntemleri kapsar.

Genital Estetik Ameliyatlar ve Genital Lazer Tedavileri?

Bir başka birbiri ile karıştırılan başlık ise Genital estetik ameliyatlar ile Genital Lazer tedavileridir. Bu kavramları birbirinden tam ayırmayan hekimler dahi vardır. Oysa genital lazer tedavisi hem estetik alanda kullanılan hem kozmetik alanda kullanılan yeni nesil bir yöntemdir.

Lazerle vajinal sıkılaştırma, lazerle vajina gençleştirme, lazerle idrar kaçırma tedavisi, Lazerle liken sklerozis tedavisi, lazerle doğum çatlakları tedavisi, lazerle renk açma gibi işlemler yapılabiliyoruz. Web sitemizde genital lazer tedavileri bölümünü mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Bu konuda detaylı bilgiye kavuşabilirsiniz.

Dünyada Genital Estetik Ameliyatlar Nasıl Uygulanıyor?

Tıp alanında dünyadaki gelişmeleri gerek kongreler yolu ile gerekse özel uzmanlık eğitimleri yolu ile yakından takip ediyoruz. Tıp alanında birçok yeni nesil yaklaşımın ülkemizde uygulanması ve yaygınlaşması için çaba harcıyoruz.

Amerika, Avrupa ve Uzak doğu uygulamalarının özellikle kongrelerde bilimsel platformlarda birbirlerine üstünlüklerini tartışıyoruz bilim insanları olarak. En az girişimsel yöntem ile en iyi sonucu almak temel hedeftir tüm operasyonlarda. Böylece iyileşme dönemi daha hızlı ilerliyor ve olası kondikasyonların riski azalıyor.

Bodrum’da Genital Estetik Ameliyat

Genital Estetik Ameliyatını, ülkemizin tartışması en güzel bölgesi Bodrum’da yaptırmak isteyen gerek yurt içinden gerekse yurt dışında bir çok hastamız bulunuyor. Muğla şehrinin her yeri ayrı güzel ancak dünyanın sekizinci harikası olarakta geçen Halikarnas nam-ı diğer Bodrum sağlık turizmi açısından çok önemli bir merkez olmaya aday.

Büyük şehir olarak İstanbul’un tıbbi anlamda teknik şartlarını Bodrum’da uzun süredir sağlamayı başardık. Tüm dünyadan sağlık gerekçeleri ile Bodrum’a gelen kişilere hem tıbbi tedavi uyguluyor hem de çalıştığımız uluslararası partnerlerimiz ile konaklama, ulaşım, eğlence gibi turizm hizmeti sağlıyoruz.

Siz de Bodrum’da Ege denizinin uçsuz bucaksız turkuazlığını seyrederken estetik işlem sonrası istirahat sürecini geçirmek istiyorsanız bizi arayın detaylı bilgi alın. Genital estetik ameliyatı sürecinizi Bodrum‘da keyifli bir tatile dönüştürelim.

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588

Genital Estetik

Sadece estetik amaçlı değil, sağlığınız için de ihtiyaç duyacağınız tüm genital estetik ameliyatlar.

Genital Estetik Ameliyatlar

Sadece estetik amaçlı değil, sağlığınız için de ihtiyaç duyacağınız tüm genital estetik ameliyatlar.
Tıklayın

Genital kozmetik işlemler & Venüs dokunuşu

Küçük dokunuşlarla yaşlanmanın etkilerini geriye çevirebilir.

Genital kozmetik işlemler & Venüs dokunuşu

Küçük dokunuşlarla yaşlanmanın etkilerini geriye çevirebilir. Gençleştirme ve yenileme tedavileri ile cinsel hayatınızı yeniden resmedin.
Tıklayın

Genital Lazer

İdrar kaçırmadan vajina genişlemesine kadar pek çok problemde; gençleştirme ve renk açma gibi kozmetik ihtiyaçlarda.

Genital Lazer

İdrar kaçırmadan vajina genişlemesine kadar pek çok problemde; gençleştirme ve renk açma gibi kozmetik ihtiyaçlarda.
Tıklayın

Jinekolojik Ameliyatlar

İdrar kaçırmadan vajina genişlemesine kadar pek çok problemde; gençleştirme ve renk açma gibi kozmetik ihtiyaçlarda.

Jinekolojik Ameliyatlar

İdrar kaçırmadan vajina genişlemesine kadar pek çok problemde; gençleştirme ve renk açma gibi kozmetik ihtiyaçlarda.
Tıklayın

Diğer İşlemler Ve Tedaviler

Gebelik takibi ve doğal doğumla birlikte hamile yogası ve doğuma hazırlık eğitimleri; kısırlık tedavileri / aşılama, vajinal enfeksiyonların tedavisini de başarıyla gerçekleştiriyoruz.

Diğer İşlemler ve Tedaviler

Gebelik takibi ve doğal doğumla birlikte hamile yogası ve doğuma hazırlık eğitimleri; kısırlık tedavileri / aşılama, vajinal enfeksiyonların tedavisini de başarıyla gerçekleştiriyoruz.
Tıklayın

Hakkımda

Ben kimim?

Ben Kimim

Tıklayın