İsviçre’de düzenlenen Spinning Babies Workshop ’una katıldım

İsviçre’de düzenlenen Spinning Babies Workshop ’una katıldım

Doğum, kendi içinde onlarca mucize barındıran bir süreç. Yeni bir insanın annesi aracılığıyla dünyaya adım atması.. Ama bazen, bu küçük insan yolunu doğru olarak bulamayabiliyor.

Gail Tully adlı kadının bizlerle tanıştırdığı ve yıllardır dünyanın her yanında eğitimini verdiği “Spinning Babies” (Bebekleri Çevirmek) adlı ekol, tam da bu noktada annenin ve bebeğin işini kolaylaştırıyor.

Benim de katıldığım, sertifikalı Spinning  Babies eğitmeni Jennifer Walker tarafından 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen bu workshop’ta, anne karnında doğru pozisyon bulamadığı için doğumu ilerlemeyen bebeklerin, anneye yaptırılan çeşitli fiziksel hareketlerle nasıl ilerleme fırsatı bulabileceğini ve doğumun gerçekleşebileceğini öğrendik. Dünyanın her yanından 36 katılımcı ile gerçekleşen eğitimde, gönüllü bir gebe ile tüm hareketler uygulamalı olarak da çalışıldı.

Ters (makat), eğri (oblik) veya yan (transvers) duruşla gelen bebekler, bu egzersizler sayesinde doğru duruş olan baş aşağı şekline dönebiliyorlar. Ayrıca doğum kanalı boyunca ilerlerken belirli bir seviyede takıldıklarında da yine bu hareketleri uygulayarak doğumun yumuşak doku yolunu oluşturan kas ve ligamentlerin gevşemesi sağlanıyor ve bu sayede ilerlemeyen veya duran travaylar ilerleyebiliyor.

Hekim, ebe veya eğitimli doğum destekçisi (doula) eşliğinde gerçekleştirilebilen bu hareketleri, aile eğitim aldıkları taktirde kendileri de uygulayabiliyor. www.spinningbabies.com sitesinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588