Doğum Atölyesi Bodrum

“Doğum Atölyesi”ni, bir kez de katılan gebelerimizden birinin gözüyle dinlemeniz için, rica ettik, anne adayımız Tuba da bizim için kaleme aldı.

Bana göre doğum olayı her anne ve baba adayını heyecana, mutluluğa ve bazen de tedirginliğe sürükleyen durumlardan biridir. İstatistiki verilere göre her 1 saatte 15 bin çocuk dünyaya geliyor. Bu heyecan ve endişe insanoğlunun var olduğu günden bu yana var ve insanoğlu var olduğu sürece de devam edecek.

Hamilelik sürecimde kafamda onlarca soru ve kötü doğum hikayeleri ile baş başa kaldım. Sanırım ilk gebeliğini yaşayan her anne benimle aynı durumdadır. Sancı nasıl bir şey, ne zaman başlar, doğum nasıl ilerler, hangi durumlarda doktorumuza başvurmalı, hangi durumlar anormal normal doğumu kolaylaştıran egzersizler neler gibi daha birçok şey. Korkular ve bu sorularda birleşince doğum olayı benim için daha ürkütücü bir hal aldı. Bu da benim doğum yaklaştıkça daha fazla strese girmeme sebep oldu.

Aklımdaki, beni sıkıntıya sokan tüm sorulara cevap veren doktorumuz Aybala Akıl ve yoga eğitmeni Pelin Hanım’ın adına “doğum atölyesi” dedikleri, bu güzel çalışma ile, eşlerin de katılımıyla bilinçaltımızda var olan korkuları yenmemizi, doğum öncesi ve sonrasında ne gibi durumlarla karşılaşacağımızı ve bu karşılaşacağımız durumlarda neler yapmamız gerektiğini, hamilelikte yapmamız gereken nefes egzersizlerine kadar 5-6 saat boyunca hiç sıkılmadan güler yüzle anlatan ve bizleri doğum konusunda detaylı bir şekilde bilinçlendiren, rahatlatan doktorumuz ve ekibine teşekkürü bir borç bilirim.

Doğum atölyesi sayesinde doğumla ilgili ön yargılarım ve korkum oldukça hafifledi ve daha bilinçli bir şekilde doğuma girecek olmanın rahatlığı ve özgüveni var şu an. Artık ben de rahat bir şekilde normal doğum yapabilirim diyorum. Doğum atölyesi iyiki var..

Tuba Öncü
14 Aralık 2018, Bodrum

 

 

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588