Genital Estetik İhtiyaç mı Lüks mü?

Bir kadın neden genital estetik ameliyatı olur, hiç merak ettiniz mi? Bir çok okuyucunun bunu şımarıklık ya da gereksiz lüks peşinde olmak olarak cevapladığını duyar gibiyim. Aslında, hiç değil.

Cevaplamaya şuradan başlayalım: Genital estetik nedir? Genital organların dış görünüşünde ya da vajinanın içinde ya da bazen sadece giriş kısmında ameliyatla yapılan düzeltmelere genital estetik deniyor. Bu ameliyatlar arasında iç dudakların küçültülmesi yani labioplasti en sık talep ve tercih edilenlerden birisi. İkinci sıklıkla uygulanan ise vajinoplasti yani vajina daraltma ameliyatı. Gelin bunları tek tek ele alalım.

Genital Estetik Ameliyatları

Labioplasti neden gereklidir?

Bazen doğuştan gelen bir yapısal özellik olarak, bazen de yaş almaya bağlı olarak iç dudaklar aşırı sarkık ve büyük, bazen de asimetrik olabiliyorlar. Bu sadece görüntü olarak değil, sağlık olarak da rahatsızlık verici olabilir. En sık olarak kıyafetlerin arasına sıkışma, kot ya da sporcu taytı gibi dar kıyafetlerde sürekli rahatsızlık verebilir ki bunu yaşamayan bilemez.

Bazen dışarıdan görülebilecek kadar sarkık olabilir, bu da kadınların mayo, tayt, dar kot giymelerini engeller. Ayrıca vajinanın hava almasını engelleyerek sık tekrarlayan enfeksiyonlara, mantara, kaşıntıya da yol açar.

Küçük ve basit bir ameliyatla bu uzun iç dudakların kesilmesi ve estetik bir şekilde yeniden biçimlendirilmesi, hem kadının sağlık ve konforunu artırırken, hem de cinsel hayatına olumlu katkılarda bulunur.

Vajina daraltma ya da sıkılaştırma, diğer bir adıyla vajina gençleştirme ise, özellikle doğumlardan sonra bollaşan vajinanın daraltılmasıdır. Vajinanın genişlemesi, cinsel hayatı olumsuz etkileyen bir faktördür. İlişkide tatmin olamama, erkek partnerin uzayda hissetmesi şeklinde tarif edilen boşlukta yüzüyor hissi, kadın partnerin penisi hissetmemesi, ya da ilişki esnasında gaz gelmesi çiftlerin cinsel zevk almasını önler. Labioplasti ameliyatı ise cinsel hazzı belirgin oranda artırır.

Kadın genital geliştirme nedir?

Sadece vajinanın içine değil, perine kısmına yani genital organın dış kısmına da bazı uygulamalar yapılmaktadır. Cerrahi haricinde genital lazerle yapılan tedaviler, PRP, genital mezoterapi gibi uygulamalar tedavi edilen bölgenin genel görünümünü iyileştirir.

Bütün bu işlemler ve ameliyatlar, bazen tek tek, bazen birlikte uygulandığında genital organın görünümünden dolayı kaybettiğiniz özgüveni size tekrar kazandırabilir. Kadınların benlik saygısını artırır, partnerleriyle aralarının daha iyi olmasını sağlar. Bir çok kadının cinsellikten kaçınmayı bırakmasını sağlayabilir.

Bütün olarak ele alındığında genital estetik ameliyatlar ve genital kozmetik işlemler, daha iyi bir kişisel yaşam kalitesine kavuşmanızı sağlar. Yani kısacası, genital estetik, aslında bazısı farkında olan, bazısı bir tedavi / düzelme seçeneği olabileceği aklına bile gelmeyen bir çok kadın için, hayat değiştirebilecek bir ihtiyaçtır demek mümkündür.

0 +
YILLIK TECRÜBE
0 lerce
MUTLU HASTA
0 lerce
MUTLU DOĞUM HİKAYESİ
0 +
YILDIR BODRUM'DA

Randevu için telefon numaramız: +90 252 358 5588